کره گیر

کره گیر

گروه تولیدی امتاش از زیر مجموعه های شرکت زرین صنعت آلپ و یکی از اولین تولید کنندگان دستگاه کره گیر برقی خانگی و صنعتی می باشد. این گروه تولیدی با رواج روز افزون این صنعت، توانسته است بر تنوع محصولات کره ساز خود بیافزاید و دستگاه های صنعتی را در ظرفیت های مختلف تولید و به بازار مصرف عرضه دارد. مشک های برقی تولید شده توسط امتاش مطابق با استانداردهای مورد تایید سازمان بهداشت و استاندارد کشور بوده و کره کاملا بهداشتی و ارگانیک را برای شما می سازد. سهولت در استفاده و تولید محصول به صورت استاندارد و بهداشتی، موجب گردیده تا اکثر خانواده ها برای تولید کره و دوغ مورد نیاز، اقدام به تهیه این نوع دستگاه نمایند. در ادامه به بررسی ویژگی ها و روش خرید کره گیر برقی خواهیم پرداخت.

دستگاه کره گیر چیست؟

مشک برقی یا همان کره گیر، یکی از تجهیزات مهم لبنیاتی است که با روش های گوناگونی، چربی را از ماست یا خامه جدا می کند. این دستگاه به دو صورت دستی و برقی ساخته می شود. در کره ساز های دستی، روند کره گیری باید توسط فردی کنترل و اداره شود. به عبارت دیگر، تولید کره با استفاده از نیروی گریز از مرکز تولید شده در اثر گردش اهرم صورت می گیرد. اما در کره ساز های برقی، تمامی این روند به صورت خودکار و تنها با زدن دکمه استارت انجام می شود. در گذشته برای تهیه کره، ماست را درون مشک هایی پوستین ریخته و تا جدا شدن دو فاز مایع و جامد آن از هم، تکان می دادند. با گذشت زمان،  دستگاه هایی با همان سیستم کاری به وجود آمدند تا تولید کره را خیلی ساده تر کنند.

دستگاه کره گیر

نحوه تولید کره با استفاده از دستگاه

برای تولید کره ابتدا مقداری ماست پر چرب، آب و یخ را با توجه به ظرفیت کره گیر آلپ، درون مخزن دستگاه می ریزیم. پس از بستن و محکم کردن درب محصول، با استفاده از اهرم یا زدن دکمه استارت (اگر کره ساز برقی باشد)، همزن میچرخد. با گردش مداوم همزن، نیروی گریز از مرکز ایجاد شده، به جداسازی سلول های چربی از ماست یا خامه کمک می کند. با گذشت حدود 30 الی 45 دقیقه، تقریبا تمامی چربی موجود در ماست جداشده به صورت کف بر روی مایع ماستی قرار می گیرد. سپس دستگاه را خاموش کرده و به صورت دستی، کره را از روی دوغ جمع آوری نمایید.

در برخی از کره ساز ها، شلنگ یا شیری برای تخلیه دوغ تولید شده وجود دارد. پس از برداشت کره، با باز نمودن این بخش ها، می توانید دوغ را به راحتی درون ظرف مورد نظر خود قرار دهید. با خریداری یک دستگاه کره ساز می توانید دو محصول کاملا ارگانیک و مفید برای بدن را تولید نموده و کسب و کار خانگی خود را راه اندازی کنید.

روند تولید کره

مقایسه کره گیر برقی و دستی

کره ساز های دستی معمولا در ظرفیت های پایین تری تولید می شوند. راندمان کاری این مدل کره ساز بسیار پایین تر از مشک های برقی می باشد. لذا کره گیر های برقی از محبوبیت بالاتری برخوردارند. روند تولید کره در مدل های برقی تماما اتوماتیک بوده و نیازی به فردی متخصص در این زمینه ندارید. همچنین کره گیر های برقی در ظرفیت های مختلفی قابل تولید بوده و برای تهیه حجم زیادی کره، از این مدل محصولات استفاده می شود.

انواع دستگاه کره ساز برقی بر اساس ظرفیت

 • خانگی
 • رومیزی
 • کارگاهی
 • نیمه صنعتی
 • صنعتی

<< سایر تجهیزات لبنیاتی : مخزن حمل شیر >>

انواع کره ساز بر اساس ساختار

این دستگاه به دو صورت بالازن و پایین زن قابل تولید می باشد. در کره گیر های بالازن امتاش، موتور، همزن و سایر بخش های الکتریکی بر روی درب کره ساز قرار می گیرد. مدل های خانگی و صنعتی معمولا از نوع بالازن هستند و دارای ابعاد متعددی می باشند. ولی در مدل های پایین زن، موتور در محفظه ای از جنس استیل و کاملا مقاوم، در زیر مخزن کره ساز قرار می گیرد. بنابراین امکان تراوش ماست و دوغ به داخل موتور از میان برداشته می شود.

کره گیر صنعتی

اگر از کره ساز های بالازن استفاده می کنید، به این نکته توجه داشته باشید که پس از اتمام فرآیند تولید کره، درب دستگاه را برعکس قرار ندهید. در غیر این صورت امکان بازگشتن مایعات به داخل موتور و سوختن آن افزایش می یابد. در حالت کلی سیستم کاری هر دو مدل کره ساز کاملا یکسان بوده و تنها در محل قرار گیری بخش الکتریکی با هم متفاوت می باشند. راندمان کاری دستگاه های پایین زن قدری بیشتر بوده و به همین دلیل در بسیاری موارد به مدل های بالازن ترجیح داده می شوند.

دستگاه تولید کره کارگاهی

مزایای استفاده از دستگاه کره گیر

 • توجیه اقتصادی بالاتر
 • تولید دوغ با درصد چربی تنظیم شده
 • عرضه کره به صورت بسته بندی شده
 • دارای تایمر برای کنترل میزان چربی دوغ
 • تولید کره و دوغ طبیعی در کمتر از 60 دقیقه
 • تامین کره به صورت طبیعی و بدون مواد افزودنی
 • بهره گیری از پروانه Pvc برای سیستم همزن دستگاه
 • استفاده از سیستم گریز از مرکز برای چربی گیری از ماست
 • مجهز به الکتروموتور پر قدرت از بهترین برند های داخلی و خارجی
گارانتی و خدمات پس از فروش
 
کره ساز خانگی
 

تولیدات گروه صنعتی امتاش

 • کره گیر صنعتی با ظرفیت 150 تا 5000 لیتر و دور موتور 200 دور در دقیقه و تحویل یک ساعت کره
 • کره گیر نیمه صنعتی با ظرفیت 60 تا 150 لیتر و دور موتور 1400 دور در دقیقه و مناسب برای استفاده در لبنیاتی ها و دامداری های سنتی
 • کره گیر خانگی کم مصرف و رومیزی با ظرفیت 4 تا 20 لیتر از جنس ورقه های آلومینیوم و دور موتور 1200 دور در دقیقه

مشخصات و مزایای کره گیر خانگی

این نوع کره ساز به صورت تسمه و پروانه طراحی گردیده و برای اینکه از این محصول برای مصارف خانگی استفاده می شود. همچنین به صورت تمام استیل طراحی گردیده است. کره ساز های آلپ با استفاده از نیروی گریز از مرکز و چرخش ماست پرچرب در داخل مخزن این محصول، چربی ماست و دوغ آن را جدا کرده و این چربی به صورت کره بر روی مایع غوطه ور می شود. کره تولید شده را به کمک دستگاه گرد کن کره یا دست گرد نمایید. در نهایت می توانید کره کاملا بهداشتی بدست آمده را برای مصارف خانگی یا عرضه به بازار، مورد استفاده قرار دهید. گروه صنعتی آلپ با ارائه خدمات اینترنتی، خرید کره گیر برقی را خیلی راحت تر کره است. لذا شما مشتریان گرامی می توانید تنها با یک تماس و ثبت سفارش خود، دستگاه مورد نظر را در کوتاه ترین زمان ممکن، تحویل بگیرید.مواد لازم برای تولید کره

ویژگی های مشک برقی نیمه صنعتی و صنعتی

مشک های برقی نیمه صنعتی و صنعتی امتاش از استیل 304 خالص بدون کروم ساخته شده اند. در این نوع کره ساز، سیستم مورد استفاده برای به گردش درآوردن همزن، بر اساس ایجاد نیروی گریز از مرکز می باشد. به این معنی که جداسازی چربی از ماست یا خامه، توسط گیربکس مگ ساخت کشور کره و پروانه تمام استیل صورت می گیرد. با توجه به ضد زنگ بودن فلز مورد استفاده در این دستگاه، پس از اتمام روند تولید کره، می توانید جداره داخلی و خارجی مخزن را شستشو دهید. قیمت کره گیر صنعتی و نیمه صنعتی در مقایسه با مدل های خانگی قدری بالاتر است. این نیز به دلیل بالاتر بودن ظرفیت دستگاه می باشد.

بهره گیری از اخرین تکنولوژی کشور اسپانیا در ساخت انواع دستگاه کره ساز برقی یکی از نقاط مهمی می باشد که موجب گردیده هم اکنون مشک برقی خانگی و صنعتی آلپ، در بسیاری از کشورهای همسایه مثل: عراق، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، نخجوان و ترکیه مورد استفاده قرار گیرد. مخصوصا در کشور ترکمنستان، دستگاه کره ساز آلپ، یکی از شناخته شده ترین برند ها برای تجهیزات لبنیاتی می باشد. عموم ملت این کشور با استفاده از این دستگاه، در منازل یا کارگاه های کوچک برای خود کسب درآمد کنید.

دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید کره گیر برقی

پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید کره گیر برقی امتاش، ابتدا با کارشناسان ما تماس بگیرید. بخش فروش شرکت تمامی مشاوره ها و راهنمایی های لازم برای انتخاب بهتر را به صورت رایگان، به شما مشتریان گرامی ارائه می نماید. کارشناسان حرفه ای ما در کنار شما هستند تا بر اساس حجم ماست در دسترس، مناسب ترین دستگاه کره ساز را معرفی نمایند. همچنین برای استعلام قیمت کره گیر برقی آلپ می توانید با شماره 09141868391 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره خرید کره گیر

دیدگاه(2)

 1. محمد مهدی انتظام
  اکتبر 31, 2020 at 9:30 ب.ظ

  سلام یک دستگاه کرگیر ۳الی ۵لیتری میخواهم

  • مدیر سایت
   نوامبر 08, 2020 at 11:14 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   لطفا با کارشناسان برای سفارش کالا تماس بگیرید.
   با تشکر مدیریت سایت گلستانی

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.