پروسس تانک

پروسس تانک

معرفی پروسس تانک آلپ

پروسس تانک استیل آلپ کاربرد مهمی در صنایع لبنیاتی داشته و بهترین نوع مخزن برای نگهداری و عمل آوری شیر می باشد. در صورت نیاز می توان مخزن این محصول را به صورت دو یا سه جداره تولید نمود. در کف مخزن محوری برای گرداندن همزن در نظر گرفته شده است که می توانید همزن را از آن جدا نموده و به راحتی شستشو دهید. دقت داشته باشید که جداره های مختلف دستگاه، وظایف متفاوتی داشته و قابلیت های منحصربفردی را به آن می بخشند. به عنوان مثال با استفاده از جداره ای عایقکاری شده، از پرت حرارتی و اتلاف انرژی تا حد امکان جلوگیری شده است.

در صورت تمایل می توانید محتویات مخزن را به صورت غیر مستقیم، به کمک گردش آب سرد یا گرم، حرارت و یا برودت دهی نمایید. گروه صنعتی آلپ با بهره گیری از مواد اولیه و تجهیزات درجه 1، مخازن پروسس را در ظرفیت های گوناگونی به تولید می رساند. لذا با بهره گیری از یک پروسس تانک می توانید مواد خوراکی یا غیر خوراکی مورد نظر خود را در لیتراژ های پایین یا بالا تامین کنید.

سیستم کاری مخزن پروسس آلپ

عملکرد دستگاه به این صورت می باشد که ابتدا باید شیر (یا هر مایع مورد نظر) را درون مخزن پروسس تانک بریزید و درب آن را ببندید. با زدن دکمه استارت، همزن دستگاه شروع به گردش کرده و بدین ترتیب از راکد ماندن و فاسد شدن شیر جلوگیری می کند. در صورت چند لایه بودن دستگاه، می توانید مخمر را به محتویات مخزن اضافه کنید. پس از آن که مخمر و مواد درون مخزن به خوبی با هم مخلوط شدند، سیستم گرمایشی مخزن پروسس را راه اندازی نمایید. با گرمایش غیر مستقیم و تدریجی شیر، مخمر اکتیو شده و باکتری های موجود در شیر به سرعت رشد می کنند. در این میان همزن مواد را به طور پیوسته هم زده و حرارت را در تمامی نواحی یکسان می کند.

<< مشاهده سایر محصولات ما: دستگاه شیردوش >>

سیستم حرارت و برودت دهی این دستگاه به صورت غیر مستقیم می باشد. به عبارت دیگر، برای حرارت دادن یا گرفتن دمای مخزن، از آب گرم یا سرد بهره می برد.  با توجه به این که استیل خیلی سریع دمای خود را به محیط می دهد، باید از سیستمی برای جلوگیری از اتلاف حرارت استفاده شود. بدین منظور لایه سوم مخزن با یک لایه پشم شیشه فشرده با ضخامت 50 میلی متر تقویت شده است. این جاکت حرارتی از تبادل دمای محیط با مخزن ممانعت نموده و بدین ترتیب در هزینه ها صرفه جویی فراوانی می شود. همچنین در صورت نیاز می توانید تنظیمات مناسب را در دستگاه تعیین نموده و با گردش آب سرد، دمای مخزن را فورا کاهش دهید. بدین ترتیب انواع محصولات غذایی با روش تولید متفاوت را تامین نمایید. 

آیا می توان تنظیمات دستگاه را تغییر داد؟

اینکه دمای مخزن در چه حدی باشد را مصرف کننده تعیین می کند. با اعمال تنظیمات مورد نظر خود بر روی ترمومتر عقربه ای دستگاه می توانید دمای محتویات را در حدی قرار دهید که فرآورده مورد نظرتان به بهترین شکل ممکن تولید شود. همچنین سرعت همزن مورد استفاده در مخزن پروسس قابل تغییر بوده و می توانید آن را در دور تند یا آرام تنظیم نمایید. حرکات مداوم همزن مانع ته نشینی ذرات شیر می شود. بعد از این که دمای محتویات به مقدار دلخواه رسید مخمر را به محفظه اضافه می  شود. حرکات همزن، مخمر را در تمام شیر بصورت کامل حل می شود. فرآورده ای که با این دستگاه تولید می شود ، با کیفیت و پر بازده خواهد بود.

مزایای پروسس تانک های آلپ

پروسس

 

 • فشار کاری تا 4 بار
 • فشار تست مخزن 6 بار
 • دارای سیستم تخلیه اتوماتیک
 • مجهز به حسگر کنترل میزان دما
 • تولید شده از فلز استیل نگیر 316 کربنی
 • دارای میکسر پروانه ای به صورت بالا زن و پایین زن
 • امکان بازدید از داخل پروسس تانک با نردبان استیل
 • ایزولاسیون پشم شیشه (یا پشم سنگ) با دانسیته بالا
 • قابلیت تولید پروسس تانک از ظرفیت 300 تا 50000 لیتر
 • با قابلیت تنظیم میزان دمای مدار سیال با بهره گیری از ترمومتر عقربه ای
 • قابلیت تامین دمای مورد نیاز در سیال، با استفاده از بخار یا شعله مستقیم
 • CIP مورد استفاده در قسمت فوقانی دستگاه نیم دایره برای تحمل فشار بالا می باشد

مشخصات عمومی دستگاه های پروسس تانک امتاش

پروسس تانک امتاش

جداره داخلی مخزن پروسس تانک با استفاده از استنلس استیل 316 کربنی و بر اساس معیار های وزارت بهداشت تولید گردیده است. بدین ترتیب در اثر تماس با مواد غذایی هیچگونه تاثیر نامطلوبی بر روی رنگ، بو و طعم آنها نخواهید داشت. جاکت حرارتی مورد استفاده در جداره سوم مخزن پروسس، حرارت را تا مدت زیادی درون مخزن محفوظ نگه می دارد. به همین جهت فرآوری مواد غذایی به صورت کامل و بدون نقص انجام می شود. برخی از مواد غذایی و دارویی در فرآیند تولید خود باید خیلی سریع سرد شوند. در صورت نیاز می توانید دستگاه را به سیستم خنک کننده فریونی نیز متصل نموده و حرارت را فورا کاهش دهید. 

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پروسس تانک در صنایع غذایی انتقال حرارت و برودت به صورت غیر مستقیم می باشد و این عمل موجب افزایش سطح بهداشت سیال موردنظر می گردد. برای کاهش پرت دمای مخزن از عایق پشم سنگ با ضخامت 60 میلی متر استفاده گردیده و برای افزایش سطح کیفی مخزن یک لایه فلز استیل بر روی عایق کار شده است. در تمامی نواحی جوشکاری از گاز آرگون استفاده می شد. درب دستگاه مذکور در ظرفیت های بالا به صورت آدم رو طراحی و به تولید رسیده است. بدین ترتیب برای بررسی تمیز بودن جداره داخلی، می توانید از طریق این درب وارد پروسس تانک استیل شوید.

نکات مهم در بهره گیری از دستگاه

پاکیزه بودن دستگاه قبل از استفاده و شستشوی آن بلافاصله پس از اتمام کار اهمیت فراوانی دارد. بدن ترتیب علاوه بر جلوگیری از کاهش کیفیت فرآورده های غذایی و دارویی، طول عمر دستگاه پروسس تانک را نیز افزایش می دهید. بدین منظور می توانید با استفاده از نردبان استیل و درب آدم رو وارد مخزن شده و از پاکیزه بودن این بخش اطمینان حاصل کنید. برای پاکسازی این بخش می توانید به صورت دستی یا با استفاده از همزن دستگاه اقدام نمایید. ابتدا مقداری آب گرم درون پروسس تانک ریخته و موتور آن را روشن کنید تا همزن آب را در بخش های مختلف دستگاه بگرداند و آن را تمیز کند. این محصولات در تولید فرآورده های متفاوتی از جمله محصولات بهداشتی و دارویی کاربرد دارند. لذا پاکسازی بخش داخلی مخزن از هرگونه آلودگی اهمیت بسزایی دارد.

موارد استفاده از مخازن پروسس تانک

 • قابل استفاده در صنعت عرقیجات
 • برای تهیه و نگهداری از کنسانتره میوه
 • ذخیره و نگهداری مایعات مختلف در صنایع عذایی
 • امکان بهره گیری از دستگاه در صنایع بهداشتی و داروسازی
 • قابل استفاده در عملیات حرارت دهی و فرآوری محصول یا سیال داخل مخزن
 • بهداشتی ترین نوع پروسس تانک برای تولید و نگهداری شیر، خامه، ماست و تمامی محصولات لبنیاتی

نحوه خرید و استفاده از خدمات پس از فروش محصول

تمامی محصولات تولید شده توسط گروه صنعتی آلپ با استفاده از بهترین قطعات داخلی و خارجی ساخته می شوند. لذا عملکرد مطلوب و دستگاهی کارا برای شما فراهم می شود. پروسه خرید اسن محصول به دلیل غیرحضوری بودن، کار را برای مشتریان بسیار راحت نموده است. با یک تماس می توانید پروسس تانک مورد نظر خود را سفارش داده و در درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید. همچنین در صورت خرابی در عملکرد دستگاه می توانید از طریق بخش پشتیبانی شرکت، مشکل خود را در زمانی کوتاه رفع کنید. لازم به ذکر می باشد که مخازن پروسس در تمامی ظرفیت ها به همراه 1 سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش عرضه می شود. برای استعلام قیمت و دریافت جزئیات در رابطه با دستگاه ها، می توانید از طریق یکی از شماره های درج شده در صفحه تماس با ما اقدام نمایید.

سایر ویژگی های دستگاه پروسس تانک

جوشکاری درز های این مخازن استیل با استفاده از جوش آرگون انجام می پذیرد. چرا که تنها سیستم جوشکاری مورد تایید در صنایع غذایی و بهداشتی می باشد.
بر اساس ظرفیت مخازن پروسس تانک و نوع سیال مورد استفاده در داخل مخزن دور پروانه و نوع پروانه مورد استفاده متغیر است. ویژگی های مورد نظر برای دستگاه خود را می توانید با کارشناسان فروش ما در میان بگذارید تا دستگاه را دقیقا متناسب با نیاز شما تولید نماییم. پروانه مورد استفاده بر روی تمامی پروسس تانک ها به سهولت قابلیت تفکیک از سیستم شافت را دارا بوده و به آسانی قابل شست و شو می باشد. از سایر ویژگی های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تا یک سال گارانتی بی قید و شرط
 • سازگار با سیستم پاستوریزاتور و هموژنایزر
 • استفاده از فلنج خروجی برای تخلیه سیال داخل مخزن
 • دارای شیر پروانه ای برای تنظیم فشار مدار بسته مخزن
 • دارای شیر نمونه برداری برای آزمایش و تست سلامت سیال
 • استفاده از حجم سنج برای سهولت در حجم سیال داخل مخزن
 • ارسال و نصب در تمامی نقاط کشور توسط شبکه خدماتی امتاش
 • قابلیت تولید به صورت دیجیتالی یا آنالوگ بر اساس سفارش مشتری
 • تولید شده به صورت کف قیفی برای تحمل فشار بالا در ظرفیت های بالاتر

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.