وت پنیر سازی

وت پنیر سازی

وت پنیر سازی آلپ

پنیر یکی از انواع فرآورده های لبنی مفید برای بدن بوده و دارای انواع متفاوتی می باشد. پروسه تولید پنیر های متنوع کاملا مشابه بوده و برای تولید پنیری لذیذ و مرغوب، باید به نکاتی توجه نمود. وت پنیر سازی یکی از مهمترین دستگاه های مورد استفاده در صنعت لبنیات می باشد که برای تولید انواع پنیر و برش آن ها در سایز های دلخواه، مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه پنیرسازی به صورت اتوماتیک، شیر را جوشانده و پس از مایه زنی به پنیری لذیذ تبدیل می کند. همچنین با بهره گیری از پرس اتوماتیک، آبگیری از محصول بدست آمده خیلی راحت تر شده است. بدین ترتیب نیروی انسانی متخصص مورد نیاز برای فرآیند پنیر زنی کاهش می یابد.

این محصول با استفاده از فلز استیل 316 و 304 ساخته می شود. بدین ترتیب در برابر رطوبت، هوا و حتی فشار، بسیار مقاوم می باشد. مخزن دستگاه تولید پنیر به صورت دو جداره به تولید می رسد و جداره داخلی از جنس فلز استیل 304 می باشد. همچنین برای جلوگیری از اتلاف حرارت تولید شده و کاهش مصرف سوخت، از عایق های حرارتی در اطراف مخزن بهره گرفته می شود. وت مذکور قابلیت تولید انواع پنیر را داشته و فقط نوع استارتر و مایه پنیر مورد استفاده در این محصولات با هم متفاوت خواهد بود.

انواع دستگاه تولید پنیر

گروه صنعتی آلپ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و وارد کنندگان تجهیزات لبنیاتی در سطح کشور و خاورمیانه بوده و انواع دستگاه وت را در ظرفیت های 500، 700، 1000، 2000، 3000، 4000 و 5000 لیتر به تولید می رساند. به همین دلیل می توانید در کاربری های متفاوت، برای تهیه پنیر لذیذ و کاملا بهداشتی از این دستگاه بهره ببرید.

روند کاری وت پنیر سازی

بر اساس اصول وزارت بهداشت در تولید پنیر دستگاه مورد استفاده باید از جنس فلز با گرید غذایی به تولید برسد. بدین ترتیب انتقال آلودگی به محتویات مخزن به حداقل رسیده و پنیر به صورت کاملا بهداشتی آماده مصرف می شود. پروسه تولید صنعتی پنیر به این صورت می باشد که شیر پاستوریزه شده از طریق لوله انتقال به داخل وت پنیر سازی منتقل می شود. از آنجایی که مخزن دارای دو جداره مجزا می باشد. بخار داغ از بین جداره ها عبور کرده و شیر را گرم می کند. بدین ترتیب عملکرد باکتری های موجود در مایه پنیر افزایش یافته و پنیر بدست آمده با کیفیت تر خواهد بود. همچنین با استفاده از سیستم برودت دهی، می توانید دمای محتویات مخزن را به سرعت و به صورت غیر مستقیم کاهش دهید.وت پنیر سازی

تمامی فرآیند های انتقال حرارت و برودت به داخل وت و سیستم هم زن به صورت کاملا اتوماتیک می باشد. همچنین برای یکنواخت سازی دما و حالت مواد موجود در مخزن، از سیستم همزن با پره های پارویی بهره گرفته می شود. ساختار دستگاه پنیر سازی آلپ بر اساس ظرفیت متفاوت بوده و برای تولید پنیر های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از اتمام فرآیند تولید پنیر، می توانید همزن و سایر قسمت ها را جدا نموده و وت را با آب گرم و مواد شوینده شستشو دهید. در نهایت می توانید پنیر بدست آمده را با استفاده از سیستم کاتر وت پنیر زن، در ابعاد و سایز های متفاوتی برش بدهید.

مزایای دستگاه تولید پنیر گروه صنعتی آلپ

 • دارای پایه های قابل تنظیم
 • تولید پنیر با سطح بهداشت بالا
 • حرارت غیر مستقیم در تهیه پنیر
 • دارای جداره داخلی به عنوان محفظه احتراق
 • بهترین گزینه برای تولید پنیر سخت یا نیمه سخت
 • دارای کاتر در راستای برش پنیر بر اساس ابعاد دلخواه
 • مجهز به سیستم هم زن تمام استیل به صورت کاملا بهداشتی
 • امکان برودت دهی غیر مستقیم برای کاهش دمای محتویات مخزن
 • قابل تولید دستگاه به صورت مکعبی یا استوانه در ظرفیت های مختلف
 • قابلیت اتصال به چیلر یا آیس بانک یا برج خنک کننده به عنوان منبع برودتی
 • دارای موتور تک فاز یا سه فاز برای سیستم هم زن وت پنیر سازی بر اساس سفارش مشتری
 • بهره گیری از سیستم تخلیه اتوماتیک با استفاده از جک های روغنی و یا ساده بر اساس سفارش
 • دارای سیستم آب گیری اتوماتیک، سیستم برش لخته پنیر و همزن اتوماتیک از جنس استیل ضد زنگ
 • قابلیت اتصال به سیستم دیگ آب گرم یا دیگ بخار به عنوان منبع حرارتی غیر مستقیم وت پنیر سازی

:: سایر محصولات گروه صنعتی آلپ: خامه گیر برقی ::

الکتروموتور مورد استفاده در وت پنیر سازی

تولید پنیر روش های متفاوتی داشته و برای تهیه پنیر با استفاده از دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک، نیازمند بخشی برای همزدن مداوم و پیوسته شیر و مایه پنیر می باشیم. سیستم همزن دستگاه با استفاده از یک موتور برقی پرقدرت به گردش در می آید. این سیستم از یک پروانه پارویی، میل لنگ و الکتروموتوری از برند موتوژن تبریز تشکیل می شود. به محض روشن نمودن این بخش، همزن به آرامی و به طور پیوسته، تمامی مواد موجود درون مخزن را به خوبی مخلوط می کند. بدین ترتیب کیفیت پنیر تولید شده نیز افزایش خواهد یافت. همچنین الکتروموتور مورد استفاده در این محصول، هیچگونه صدا و لرزشی در حین کار ایجاد نمی کند. لذا در هر مکان و زمانی می توانید از این دستگاه برای تولید پنیر مورد نیاز خود بهره ببرید.

علت استفاده از مخزن دو جداره در وت پنیر سازی

مخازن دو جداره به دلیل برخورداری از دو لایه متفاوت، امکان حرارت دهی و برودت دهی به صورت غیر مستقیم را دارند. همچنین در این نوع مخازن، لایه ای عایق مابین جداره ها در نظر گرفته شده است تا مصرف  سوخت تا حد امکان کاهش یابد. دستگاه تولید پنیر فوق امکان اتصال به انواع سردکن و گرم کن را دارد. لذا می توانید از سیستم تزریق بخار داغ و برای کاهش دما، از آب سرد یا یک برج خنک کننده نیز بهره بگیرید. 

نحوه شستشوی دستگاه

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت دستگاه های فرآوری مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردارند. لذا سازمان بهداشت و استاندارد کشور، قوانین سفت و سختی را برای تایید دستگاهی ایده آل و مرغوب وضع نموده اند. فلز مورد استفاده در این محصول، طبق قواعد وزارت بهداشت، باید دارای گرید غذایی باشد. بدین ترتیب احتمال انتقال آلودگی به مواد موجود در مخزن دستگاه کاهش می یابد. دستگاه فوق مجهز به سیستم CIP بوده، بنابراین می توانید به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت دست، تمامی بخش های داخلی مخزن را پاکسازی نمایید. برای انجام این کار، با اتمام فرآیند تولید پنیر و تخلیه کامل محصولات تولید شده، دکمه شستشوی دستگاه را بزنید. شایان ذکر است که با شستشوی دستگاه پس از هر بار استفاده، علاوه بر افزایش دوام وت مورد نظر، سلامت پنیر تولید شده را نیز تضمین خواهید کرد.

گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

تمامی دستگاه های وت پنیر سازی آلپ به همراه 1 سال گارانتی معتبر شرکت آلپ به خریداران گرامی ارائه می شود. در صورتبروز ایراد و اشکال در عملکرد دستگاه می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس با ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن اقدام به رفع مشکل محصول شما می کنند. با توجه به امکان خرید غیر حضوری تمامی دستگاه ها، می توانید در صورت  انتخاب دستگاه های مناسب از طریق شماره های 09141868391 یا 09127742994 ثبت سفارش نمایید و دستگاه را در محل مورد نظر خود دریافت نمایید.

دستگاه تولید پنیر

مشخصات فنی دستگاه وت پنیر ساز آلپ

 • قابل شستشو و ضد زنگ
 • دارای پایه های استیل و مقاوم
 • مجهز به الکتروموتور از برند موتوژن تبریز
 • مجهز به دارای جداره سرد کن برای کاهش دما
 • بهره گیری از سیستم برش دهی خودکار یا دستی
 • به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش بلند مدت
 • امکان تخلیه داخل محفظه از طریق سیستم جک پنوماتیک
 • استفاده از هم زن های پارویی برای هم زدن شیر با پنیر مایه
 • دارای جداره داخلی برای سیستم حرارت و برودت از جنس استیل 316
 • دارای محفظه به عنوان شیر انبار از جنس استیل 316 با ضخامت استاندارد بر اساس حجم وت پنیر سازی

برای آشنایی بیشتر با عملکر دستگاه وت پنیر سازی آلپ، شما را به تماشای ویدئو زیر دعوت می کنیم:

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.