دستگاه پخت شیر

دستگاه پخت شیر

دستگاه پخت شیر آلپ

دستگاه پخت شیر یا همان پاتیل شیر محصولی برای حرارت دهی به شیر تازه و خام می باشد. شیر تازه و خام حاوی میکروب ها و باکتری های بسیاری بوده و در صورتی که در جای خیلی خنک قرار نگیرد یا جوشانده نشود، به سرعت فاسد خواهد شد. دستگاه مذکور با اتصال به منابع حرارتی، شیر یا مواد غذایی موجود در مخزن را به صورت غیر مستقیم حرارت می دهد. بدنه دستگاه پخت شیر معمولا با استفاده از استیل ضد زنگ به تولید می رسد. بدین ترتیب می توانید پس از هر بار استفاده، جداره داخلی و خارجی پاتیل را به صورت کامل شستشو دهید. 

گروه صنعتی آلپ این دستگاه را در ظرفیت های متنوعی به تولید می رساند. همچنین دستگاهی مناسب برای آماده سازی شیر جهت تولید ماست می باشد و در تمامی قسمت هایی که در ارتباط مستقیم با شیر قرار دارد، از مواد اولیه با گرید غذایی استفاده شده است. بدین ترتیب انتقال آلودگی به شیر تا حد امکان کاهش می یابد. برای ساخت دستگاه از مواد اولیه درجه استفاده می شود. لذا عمر مفید این محصول در مقایسه با دستگاه های مشابه از سایر برند ها، بسیار بالاتر خواهد بود.

بخش های تشکیل دهنده دستگاه پخت شیر آلپ

 • سیستم همزن
 • درب و بدنه استیل
 • الکتروموتور پر قدرت
 • مخزن تک، دو یا سه جداره

ماهیت و ساختار پاتیل پخت شیر

دستگاه شیر جوش یا همان دستگاه پخت شیر آلپ، سیستمی برای حرارت دهی غیر مستقیم به شیر بوده و مخزن آن به صورت تک جداره، دو جداره و سه جداره قابل تولید است. در پاتیل هایی با مخازن دو و سه جداره، از عایق حرارتی برای جلوگیری از تبادل دما استفاده می شود. همچنین مخازن سه جداره امکان اتصال به مبدل های حرارتی را دارند. بدین ترتیب می توانید حرارت شیر یا هر ماده موجود در پخت شیر را به سرعت کاهش دهید.

این دستگاه امکان حرارت دهی به شیر تا دمای ۹۰ درجه سانتی گراد را دارد و بدین جهت باید آن را به سیستم دیگ بخار یا دیگ شوفاژ و حتی دیگ آب گرم متصل نمود. تمامی نواحی مواد موجود در پاتیل پخت شیر آلپ، با حرارت یکسانی گرم شده و میکروب ها و آلودگی های موجود در آن از بین می روند.

با راه اندازی دستگاه، منبع حرارتی شروع به گرم نمودن شیر می کند و شیر را به نقطه جوش می رساند. بدین ترتیب تمامی میکروب های موچود در این ماده غذایی از بین می روند. در جهت کاهش دمای ماده موجود در پاتیل پخت شیر آلپ، معمولا از برج خنک کننده یا از آب خنک و آب چاه استفاده می گردد. این عمل توسط پلیت انجام گرفته و دمای شیر از ۹۰ درجه به ۳۰ و حتی ۲۰ درجه کاهش می یابد.

ویژگی ها و مزایای این دستگاه

 • درب استیل شیر جوش، مانع از تبخیر و اتلاف شیر موجود در مخزن می شود. لذا یکی از پرکاربردترین تجهیزات در مراکز لبنیاتی می باشد.
 • برای افزایش مقاومت بدنه دستگاه، از فلز استیل 316 نگیر استفاده می شود. نتیجتا بدنه پاتیل پخت شیر در برابر فشار، حرارت و ساییدگی مقاومت بیشتری خواهد داشت.
 • برای تخلیه راحتتر شیر جوشیده، می توانید از شیر تخلیه تعبیه شده بر روی دستگاه کمک بگیرید.
 • الکتروموتور مورد استفاده در دستگاه، بدون ایجاد صدا و لرزش اقدام به جوشاندن شیر می کند.
 • با استفاده از همزن استیل، حرارت به صورت یکنواخت در تمامی بخش های شیر پراکنده می شود.
 • دستگاه با انرژی الکتریکی و به صورت تماما اتوماتیک، شیر را می جوشاند. 
 • تایمر یا زمان سنج تعبیه شده بر روی دستگاه، امکان این را به شما می دهد تا مدت زمان پخت شیر را تنظیم کنید.

موارد مهم در بکار گیری این محصول

در استفاده از هر دستگاه صنعتی و گازی، باید مواردی را مورد توجه قرار داد. از محکم بودن شیر گاز اطمینان حاصل کنید. قبل از اقدام به ریختن شیر درون پاتیل، حتما بخش داخلی مخزن را شستشو دهید. برای پاک سازی داخل مخزن می توانید مقداری آب گرم درون آن ریخته و دستگاه را راه اندازی کنید. بدین ترتیب آب در مخزن به گردش در آمده و چربی و آلودگی ها به صورت کامل پاک می شوند. لازم به ذکر است که تمامی بخش های پاتیل پخت شیر به جز قسمت های الکتریکی آن، قابل شستشو می باشند. 

بخش الکتریکی پاتیل دستگاه پخت شیر

در قسمت فوقانی دستگاه از الکتروموتور با محور ثابت استفاده گردیده است. این موتور با ایجاد حالت دورانی و چرخشی داخل، مخزن از ته گرفتن شیر جلوگیری می کند. به این صورت دمای تمامی قسمت های شیر را یکسان می نماید. این دستگاه با برق تکفاز یا سه فاز، اقدام به پختن شیر می کند. همچنین بسیار کم مصرف بوده و هزینه ناشی از مصرف سوخت آن بسیار پایین است.

<< سایر محصولات گروه صنعتی امتاش : دستگاه کره گیر >>

ظرفیت دستگاه های پخت شیر گروه صنعتی آلپ

دستگاه های پخت شیر آلپ از ظرفیت ۳۰۰ تا ۵۰۰۰۰ لیتر قابل تولید می باشد. ابعاد و مشخصات ساختاری و فنی این دستگاه نسبت به نوع کاربری و منبع حرارتی بسیار متفاوت می باشد. لذا قبل از خریداری محصول می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان فروش ما شما را برای خریداری و انتخاب محصولی مناسب، راهنمایی خواهند نمود.

سوخت مصرفی پاتیل پخت شیر

این دستگاه با استفاده از گار مایع (گاز شهری)، حرارت مورد نیاز برای جوشاندن شیر را فراهم می کند. درمخازن تک جداره حرارت تولید شده توسط مشعل، به صورت مستقیم به شیر انتقال پیدا می کند. بدین ترتیب شیر خیلی سریع گرم می شود. اما در دستگاه پخت شیر چند جداره آلپ، شیر به صورت غیر مستقیم و با استفاده از آب داغ حرارت می بیند. مصرف سوخت این دستگاه بسیار ناچیز بوده و در مدل های عایقکاری شده، این میزان به نصف کاهش پیدا می کند.

نحوه خریداری شیر پز آلپ

مشتریان گرامی می توانند پس از مشاهده محصولات ما در سایت، برای دریافت اطلاعات تکمیلی نظیر قیمت، با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایند. با توجه به عدم ثبات نرخ ارز در بازار، ارائه قیمتی ثابت برای محصولات مقدور نمی باشد. لذا در صورت تمایل به خریداری هر کدام از محصولات، می توانید برای ثبت سفارش با شماره های 09127742994 یا 09141868391 تماس بگیرید. دستگاه پخت شیر مورد نظر شما در زمانی کوتاه با بهترین کیفیت به دست شما خواهد رسید.

محصول فوق به همره یک سال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش معتبر به بازار عرضه می شود. در صورت بروز هر گونه ایراد در عملکرد دستگاه یا بدنه و غیره می توانید مشکلات خود را از طریق سایت یا شماره های درج شده در سایت با بخش پشتیبانی در میان بگذارید. قطعات معیوب تعمیر یا به صورت کامل برای شما تعویض می شوند. هدف ما ارائه دستگاه های بدون عیب و نقص و جلب رضایت مشتریان گرامی می باشد. 

موارد استفاده از دستگاه پخت شیر

 • برای جوشاندن حجم بالایی از شیر
 • بهترین جایگزین برای پاتیل های قدیمی و سنتی
 • سهولت در تولید ماست با استفاده از دستگاه پخت شیر
 • قابل استفاده برای میکروب زدایی از شیر در واحد فروشگاه یا کارگاهی
 • استفاده در لبنیاتی ها برای عرضه شیر عمل آوری شده و عاری از میکروب
 • تولید شده به صورت دو جداره، حالت پروسس تانک برای استفاده در لبنیاتی ها
 • قابل استفاده در سوپر مارکت ها و مراکز عرضه محصولات لبنی به علت کاربری آسان
 • بهترین نوع دستگاه برای پخت شیر و چربی گیری بعد از پخت برای افزایش سطح چربی و بازدهی
 • قابل استفاده در دامداری های صنعتی و سنتی در راستای عرضه شیر تولیدی به صورت پخت شده
 • افزایش سطح ماندگاری شیر و استفاده از حالت سرد کن و سیستم چرخشی در راستای نگهداری شیر به صورت طولانی مدت

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.