دستگاه شیردوش

دستگاه شیردوش

دستگاه شیردوش برقی یکی از انواع تجهیزات لبنیاتی گروه صنعتی آلپ می باشد که به صورت اتوماتیک شیر دام های متفاوتی را می دوشد. این دستگاه با استفاده از متد های جدید شیردوشی، قادر به دوشیدن شیر دام تا 4 برابر روش سنتی است. همچنین به دلیل منظم شدن سیکل شیر دوشی، استرس دام کاهش می یابد. بدین ترتیب مقدار شیر بدست آمده و کیفیت آن بالا می رود.

انواع دستگاه شیردوش برقی

به طور متداول شیردوش های برقی به دو صورت سیار و ثابت به تولید می رسند. دامداری های بزرگ با تعداد بیشتر دام، معمولا از شیر دوش های ثابت به صورت خطی بهره می برند. این محصول نیازمند مکان بزرگی برای احداث می باشد. لذا در بسیاری از موارد مورد استقبال قرار نمی گیرد. هزینه ناشی از راه اندازی یک واحد شیر دوشی ثابت بسیار بالاتر از خریداری یک دستگاه شیردوش سیار می باشد. به همین دلیل در اکثر موارد مشاهده می شود که مدل های سیار به ثابت ترجیح داده می شوند.

برای شیر دوشی با استفاده از یک واحد شیر دوش ثابت، باید دام ها را به محل دستگاه منتقل کنید. به این ترتیب می توانید تعداد بیشتری دام را به صورت همزمان بدوشید و به کار خود سرعت ببخشید. در صورتی که دامداری شما وسیع بوده و تعداد راس دام در آن بسیار زیاد است، می توانید شیردوش صنعتی را مورد استفاده قرار دهید تا پاسخگوی نیاز شما باشد.

شیر دوش سیار

دستگاه های سیار شیردوشی قابلیت پرتابل بودن با چرخ هایی مقاوم به دستگاه اضافه شده است. بدین ترتیب می توانید دستگاه را در نقاط مختلف دامداری خود جابجا نموده و از مزایای آن بهره ببرید. این محصول در ابعاد و ظرفیت های متفاوتی قابل تولید بوده و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای شیر دوشی از دام را به همراه داشته و در دامداری های کوچک و بزرگ، مزارع و مراکز پرورش دام قابل استفاده می باشد. ظرفیت شیر دوش های سیار آلپ معمولا بین 20 الی 50 لیتر متفاوت بوده و در انواع مدل های تک مخزن، دو مخزن، یک واحد و چند واحد ساخته می شود. توجه داشته باشید که سود دهی پروسه شیر دوشی از دام ها، رابطه مستقیمی با توان و تعداد واحد دستگاه شیردوش برقی دارد.

بررسی شیر دوش تک واحد و چند واحد

شیر دوش های برقی تک واحد، در هر بازه زمانی تنها قادر به دوشیدن یک دام هستند. شیر گرفته شده از دام از طریق لوله های انتقال، درون بیدون استیل شیر ریخته می شود. بدین ترتیب نیازی به فردی ماهر در زمینه شیر دوشی نخواهید داشت. اما در مدل های چند واحد، با توجه به تعداد واحد در دسترس می توانید چند دام را به صورت همزمان بدوشید. پس اگر تعداد دام شیرده شما زیاد است، می توانید از دستگاه های چند واحد بدین منظور بهره ببرید. تعداد مخزن این دستگاه ها نیز متغیر بوده و در صورت نیاز می توانید از بیدون با گنجایش مد نظر خود در آن بهره ببرید.

سایر محصولات گروه صنعتی آلپ : شیرسردکن

ضمانت خرید دستگاه شیردوش برقی آلپ

در صورتی که می خواهید محصولی با دوام و با کیفیت خریداری نمایید، حتما قبل از خرید اطلاعاتی دقیق و کامل در رابطه با عملکرد و ظرفیت آن بدست آورید. در این راستا کارشناسان شرکت آلپ در تمامی روز های هفته از ساعت 9 صبح الی 18 عصر، آماده پاسخگویی و راهنمایی شما مشتریان گرامی هستند. خرید از این شرکت به صورت غیر حضوری امکان پذیر بوده و محصول خریداری شده در محل تعیین شده توسط خریدار گرامی تحویل داده می شود. همچنین با توجه به حذف شدن واسطه در خرید دستگاه شیر دوش برقی، قیمت تمام شده برای مشتری بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

در صورت تمایل به استعلام قیمت دستگاه شیردوش آلپ، می توانید با شماره های مندرج در بخش انتهایی سایت تماس حاصل فرمایید. شایان ذکر است که قیمت دستگاه های صنعتی به دلیل نوسان نرخ مواد اولیه، ثابت نیست. به همین جهت، ثبت قیمتی ثابت برای دستگاه ها امکان پذیر نمی باشد.

تجهیزات مورد استفاده در این دستگاه

دستگاه شیردوش برقی آلپ از بخش های مختلفی تشکیل شده است. تمامی این قطعات با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه به تولید می رسند تا عملکرد مطلوب تری داشته باشند. بدین ترتیب از انتقال انواع بیماری به دام و یا انسان نیز جلوگیری می شود.

بیدون دستگاه با استفاده از استیل ضد زنگ به تولید رسیده و در تماس با رطوبت و هوا بسیار مقاوم می باشد. لذا می توانید تمامی بخش های بیدون را بااستفاده از آب و مواد شوینده شستشو داده و از انتقال آلودگی و خرابی شیر دوش جلوگیری نمایید. سایر قطعات و تجهیزات مورد استفاده در دستگاه شیر دوش سیار عبارتند از:

 • لاینر
 • پمپ خلا
 • بیدون استیل
 • پمپ تخلیه شیر
 • لوله های انتقال شیر
 • خرچنگی های متنوع
 • پولساتور برقی یا بادی
 • رگلاتور تنظیم میزان خلا
 • جترکاپ دستگاه شیردوش

پولاستور برقی و پمپ خلا

پولاستور برقی و پمپ خلا دستگاه با ایجاد و برطرف نمودن خلا، نوسانی ماساژ مانند را در لاینر ایجاد نموده و سبب سرازیر شدن شیر می شوند. این دو بخش از مهم ترین و اصلی ترین بخش های دستگاه بوده و نقش بسزایی در کم نمودن فشار وارده به پستان دام دارند. در نتیجه دام در حین پروسه شیر دوشی به هیچ عنوان دچار درد و ناراحتی نمی گردد.

لاینر و خرچنگی

این بخش از دستگاه در تماس مستقیم با پستان دام قرار داشته و حتما پس از هر بار استفاده باید به صورت دقیق شستشو داده شود تا در صورت استفاده مکرر از آن، دام را بیمار نکند. اگر دستگاه شیر دوشی خریداری نموده و می خواهید از آن برای دوشیدن دام های متفاوت استفاده کنید، می توانید تنها با تعویض نمودن خرچنگی، دام های متفاوت نظیر: گاو، گوسفند، بز و… را بدوشید. قرارگیری نامناسب لاینر بر روی پستان دام، سبب هواکشیدن در حین شیر دوشی و کاهش بازدهی دستگاه می شود.

برای ممانعت از هواکشیدن در حین شیر دوشی، حتما پس از متصل نمودن خرچنگی و لاینر به پستان دام، از شل نبودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین می توانید با استفاده از مفتولی، واحد شیردوشی را به جایی متصل کنید که در صورت لیز خوردن این بخش، لاینر ها با زمین تماس پیدا نکنند. همچنین این بخش توانایی تنظیم فشار هوا داخلی را داشته و از ورم نمودن پستان دام جلوگیری می کند. عواملی چون خیس بودن پستان دام، پاره بودن لاینر، نوسان شدید خلا، مسدود بودن سوراخ خرچنگی و غیره، می توانند موجب لیز خوردن و هوا کشیدن لاینر در هنگام شیر دوشی شوند. لذا رفع این مشکلات، راندمان کاری دستگاه را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد.

ملاک های یک دستگاه شیردوش مناسب

یکی از مهمترین ملاک ها برای انتخاب و خرید یک شیر دوش برقی با کیفیت، برخورداری دستگاه از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا می باشد. به عبارت دیگر یک شیر دوش مناسب در هر بار ضربان پولساتور، مقدار بیشتری شیر را از پستان دام می گیرد. استفاده از مواد اولیه باکیفیت، عمر مفید شیر دوش برقی را افزایش می دهد. بدین ترتیب می توانید در مدت طولانی تری ازمزایای دستگاه فوق بهره ببرید. یکی از مهمترین ویژگی های دستگاه شیردوش برقی آلپ، کاهش هزینه های کارگری می باشد. همچنین عملکرد سریع دستگاه و راندمان بالای آن، از دیگر عوامل موثر در افزایش کیفیت شیر دوش می باشد.

اگر می خواهید حیوان در حین دوشیدن هیچگونه استرسی نداشته باشد و حجم بیشتری شیر را از آن بگیرید، ما به شما دستگاهی با کارکرد کم صدا را توصیه می کنیم. الکتروموتور و پمپ خلا این دستگاه بدون ایجاد سر و صدای آزار دهنده، شیر را در زمانی کوتاه از دام دریافت می کنند. استفاده از فلز استیل استنلس در قسمت های مختلف دستگاه، امکان شستشو و ضدعفونی آن را فراهم نموده است. بدین ترتیب در دفعات مختلف استفاده از دستگاه، هیچ نگرانی بابت خرابی شیر موجود درشیردوش برقی نخواهید داشت.

ویژگی های دستگاه شیر دوش برقی آلپ

 • قابلیت پرتابل
 • عملکرد تمام اتوماتیک
 • مجهز به سطح سنج شیر
 • تولید شده به صورت سیار
 • کم مصرف و مقرون به صرفه
 • مورد تایید وزارت بهداشت کشور
 • تولید شده به صورت کاملا استاندارد
 • عدم تولید سر و صدای زیاد در حین شیردوشی
 • عدم نیاز به نیروی انسانی گسترده برای شیردوشی
 • به همراه یکسال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش
 • مجهز به چرخ های مقاوم برای جابجایی دستگاه شیردوش

دیدگاه(3)

 1. نوامبر 23, 2020 at 5:41 ق.ظ

  I believe this is among the most significant info for me. Valentia Silas Zielsdorf

 2. نوامبر 25, 2020 at 1:19 ب.ظ

  What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity concerning unpredicted emotions. Leah Ase Elliott

 3. نوامبر 26, 2020 at 9:42 ب.ظ

  Appreciation to my father who told me on the topic of this web site, this weblog is actually remarkable. Lizbeth Broderic Channing

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.